Agrovizijos 2019 bitės


Buvo smagu matyti, kiek šiemet Agrovizijoje dūzgė bičių. Džiaugiames mūsų narių iniciatyvomis šių metų parodoje užauginus įvairiausių medingų augalų, kurie suteikia maisto bitėms. Lietuvos augalų apsaugos asociacija ir jos nariai remia tvaraus ūkininkavimo ir darnaus vystymosi idėjas. Agrovizija – paroda apie darnų žemės ūkį.

APIE AGROVIZIJA 2019

Paroda „Agrovizija 2019“ – viena didžiausių žemės ūkio technologijų parodų Lietuvoje, skirtų žemės ūkio verslo profesionalams. Šiemet paroda organizuojama jau dvyliktą kartą.

Pirmoji paroda įvyko 2006 m. Iki dešimtosios parodos, vykusios 2015 m., paroda buvo organizuojama kasmet. Tačiau stengiantis lankytojams pristatyti labiau subrandintas žemės ūkio technologijų naujoves ir kitas technologijas, buvo nuspęsta parodą organizuoti kas dvejus metus.

Plotas. Šiemet parodos plotas užimė 30 ha. Tai tris kartus daugiau nei pirmojoje parodoje 2006 m., kurioje visi parodos dalyviai tilpo 10 ha plote.

 

Dalyviai. Parodoje dalyvavo ir lankytojams prisistatę 46 parodos dalyviai, žemės ūkio ir technologijų rinkos lyderiai. Iš jų 20 augalininkystės įmonių, kurios parodoje pristatė demonstracinius laukelius, 12 žemės ūkio technikos įmonių, demonstravusių techniką parodos metu, ir kitos žemės ūkio verslo ir paslaugų įmonės.

Bandomieji laukeliai. Parodoje buvo įrengti 797 bandomieji laukeliai, iš jų daugiausia skirta žieminių kviečių ir  žieminių rapsų auginimo technologijoms, atitinkamai 165 ir 152 laukeliai. Nemažai dėmesio buvo skirta ankštinių augalų auginimo technologijoms pristatyti: pupos 29, žirniai 19, lubinai 10 , avinžirniai ir lęšiai – po vieną bandomąjį laukelį. Kanapės užėmė 18 bandomųjų laukelių, sideraliniai augalai – 7, facelija ir kiti žoliniai augalai – 45.

Diskusijų forumas. Šios parodos naujovė – parodos metu CORTEVATM Agrisience diskusijų terasoje vykęs diskusijų forumas „Iššūkiai. Patirtis. Sprendimai – ateities žemės ūkis“. Paroda skirta žemės ūkio verslo profesionalams, todėl šiemet tradicinį pramoginį parodos elementą linksmas varžytuves pakeitė erdvė ekspertų diskusijoms apie žemės ūkį ateityje. Forume apie besikeičiančias gamtos, teisinio reguliavimo sąlygas ir apie tai, kaip dirbsime žemės ūkyje ir ką visi valgysime netolimoje ateityje diskutavo augalininkystės ir žemės ūkio profesionalai, ūkininkai, mokslininkai, mokslo ir inovacijų ir Europos Sąjungos politikos ekspertai.

Purkštuvų ir skutikų pasirodymai/šou. Jau tapo tradicija, kad parodos metu vyksta žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou). Pastarieji pagyvina parodą suteikdami jai pramoginį atspalvį, kartu suteikiant lankytojams proga pamatyti technikos galimybes įveikiant specialiai tam paruoštą trasą.

Šiųmetėje parodoje vyko purkštuvų ir skutikų pasirodymai. 8 įmonės, parodos dalyvės, pristatė net 12 purkštuvų. Skutikų pasirodymuose dalyvavo 11 įmonių. Plačiau su pasirodymuose pristatomos technikos charakteristikomis buvo galima susipažinti sklaidant specialius pasirodymams skirtus leidinukus.

Seminarai. Per visas tris parodos dienas vyko seminarai. Virš 60 savo srities ekspertų, mokslininkų pristatė savo projektus ar atliktus mokslo tiriamuosius darbus. Mokslininkai, ekspertai perkaitė per 13 pranešimų aktualiomis žemės ūkio ir augalininkystės temomis.

Comments are disabled.