Pristatome filmuką: “Stop nelegaliai prekybai”


Ar žinojote, kad klastojami ir falsifikuojami ne tik žinomų prekinių ženklų rūbai, kvepalai, bet ir augalų apsaugos produktai? Tačiau priešingai nei rūbai ar kiti produktai, augalų apsaugos produktų naudojimas yra žalingas aplinkai ir žmogui, skatina šešėlinę ekonomiką. Trumpame filmuke susipažinkite su augalų apsaugos produktų klastojimo ypatybėmis, nes nelegalūs produktai kuria nepasitikėjimą augalų apsaugos produktų gamintojais ir ūkininkais.

Augalai mus džiugina, suteikia deguonį, buveines ir maistą. Serga ne tik žmonės, bet ir augalai. Norėdami apsaugoti maistą, Europos Sąjungoje naudojame įvairiausius apsaugos metodus – vienas iš jų – augalų apsaugos produktai, vadinamieji pesticidai. Jie skirti apsaugoti augalus nuo ligų ar kenkėjų. Skaičiuojama, kad be jų prarastume iki 40 proc. derliaus.

Deja, egzistuoja ir nelegalūs, falsifikuoti produktai. Nelegalūs prekeiviai rinkai tiekia klastotes. Falsifikuoti augalų apsaugos produktai –neaiškios cheminės sudėties mišiniai, neišgrynintos medžiagos, turinčios toksiškų gamybos priemaišų, kurios nepatikrintos ir nepatvirtintos Europos Sąjungoje. Jie žalingi ne tik aplinkai ir žmogui, bet skatina šešėlinę ekonomiką.

Dėl augalų apsaugos produktų klastočių Bendrija patiria finansinių nuostolių, praranda darbo vietų ir nesurenka nesumokėtų mokesčių.

Daroma prielaida, kad kas penktas Lietuvoje sunaudotas litras ar kilogramas tokio produkto gali būti klastotė

Dauguma nelegalių produktų gaminami Azijoje, į Lietuvą šie produktai patenka jūros ir sausumos keliais, suklastojus dokumentus ir pakuočių etiketes arba pateikiant kaip kitos paskirties produktą.

Įtarti, kad siūlomas produktas yra falsifikatas, galima jei:

  • produktą parduoda neoficialus pardavėjas
  • prašo mokėti tik grynais pinigais
  • neišrašo sąskaitos faktūros arba sąskaitose netiksliai rašomas prekių pavadinimas
  • produktas neturi etiketės lietuvių kalba
  • produktas supakuotas į nepaženklintas pakuotes

Nelegalūs produktai kuria nepasitekėjimą augalų apsaugos produktų gamintojais ir ūkininkais. Tik naudodami legalius produktus, galite jaustis ramūs, kad nekenkiate nei sau, nei aplinkai.

Stop nelegaliai prekybai.

Daugiau informacijos: https://augaluapsauga.lt/stop-nelegaliai-prekybai/

 

 

Comments are disabled.